RSS
sobota, 28 stycznia 2012

Link:

http://www.youtube.com/watch?v=w87SZvhopco

12:36, allen_carr
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 stycznia 2012

Nie chciałbym tu wzniecać spiskowych teorii, ale jakiś czas temu już założyłem tego bloga, dodałem go do wyszukiwarek i muszę Wam powiedzieć,
że inny tematycznie blog założony poźniej przeze mnie i dodany również później do wyszukiwarek ma dużo wejść (około 100 / dzień) właśnie z wyszukiwarek,
natomiast ten tutaj nie ma wcale :) Stąd moja gorąca prośba, dodawajcie mnie do facebooka, klikajcie lubię to (jeśli w czyms Wam pomogłem), komentujcie wpisy.
Niech ten blog się trochę rozrośnie, wtedy będziemy mogli pomóc większej ilości osób, którzy naprawdę potrzebują tej pomocy.
pozdrawiam ciepło

Tagi: Allen Carr
19:49, allen_carr
Link Dodaj komentarz »

Po 8 miesiącach bez palenia tego zielska czuję się wspaniale.
Zauważyłem, że dym papierosowy wręcz mi teraz przeszkadza i po krótkiej wizycie u palącego znajomka, który wypalił przy mnie 2 śmierdzące pety jadąc w aucie do domu nie mogłem wąchać "zapachu" swoich ubrań, a przebywałem tam zaledwie 20 minut.

Swoją drogą, może to trochę okrutne, ale faktycznie (tak jak jest to opisane w książce) patrząc jak w sytuacjach towarzyskich paląca osoba sięga po kolejną papierową rurkę i wciąga do płuc truciznę odczuwa się ... współczucie, a jednocześnie WIELKĄ SATYSFAKCJĘ!!! :) Myślisz sobie wtedy >ja już na szczęście nie muszę tego robić<.

I powiem Wam jeszcze, ze od tych 8 miesięcy odzyskałem chęć do życia i robienia czegokolwiek wokół siebie!
Odkładany od 7 lat remont łazienki..., a teraz za chwilę wskakuję do nowej pięknie obłożonej kafelkami wanny w pięknej nowej łazience!
Nigdy wcześniej nie miałem na nic czasu, a w tej chwili mam czas nawet na siłownię, co mnie bardzo cieszy.
Ludziska! Naprawdę przeczytajcie tą książkę, ona zmieniła moje życie. Jeżeli od lat nie możecie wyzwolić się od tego cholerstwa, naprawdę przeczytajcie tę książkę.
Powodzenia.

wtorek, 10 stycznia 2012

Poniżej przedstawiam spis w jakim okresie i co będzie nam podobno się polepszać po rzuceniu palenia. Ze swojej strony zapytam: jakiego parametru brakuje w tym równaniu? Dlaczego większość źródeł, które znalazłem w internecie podaje takie dane wrzucając wszystkich palaczy do jednego wora?
Przecież jeden pali przez lat 40 po 2 paczki/dzień, a drugi przez cztery lata po jednym papierosie...

w ciągu ok.20 minut tętno obniży się oraz ciśnienie powróci do normy,

w ciągu ok. 8 godzin poziom tlenu wzrośnie, a poziom tlenku węgla zniknie,

w ciągu ok. 24 godzin ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego znacznie się zmniejszy,

w ciągu ok. 48 godzin zmysły smaku i węchu zaczną działać normalnie,

w okresie od 2 tygodni do 3 miesięcy układ krążenia ulegnie wzmocnieniu, polepszy się kondycja fizyczna,

w okresie od 1 do 9 miesięcy wydolność układu oddechowego poprawi się, ustąpi kaszel, duszność, zmęczenie,

po 1 roku ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną mięśnia sercowego zmniejszy się o połowę,

po 5 latach ryzyko zachorowania na raka płuc, jamy ustnej, krtani, przełyku zmniejszy się o połowę; obniży się ryzyko wystąpienia udaru mózgu,

po 10 latach ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca będzie podobne, jak u osoby nigdy nie palącej,

po 15 latach ryzyko zachorowania na raka płuc będzie podobne jak u osoby nigdy nie palącej.


W/g mojego skromnego zdania te dane moga odstraszac przed rzuceniem palacych mniej i krocej.

poniedziałek, 09 stycznia 2012

Link poniżej:

http://rzucaniepalenia.net/rzucanie-palenia-metoda-allena-carra/#comment-803

niedziela, 25 grudnia 2011

Znana aktorka D. Stalińska rzuciła palenie metodą Allena Carra. Poniżej wywiad przeprowadzony z Nią na łamach strony:
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/334016,stalinska-rzucilam-palenie-w-jeden-dzien,id,t.html

Dziennik Zachodni Dorota Stalińska

2010-11-19 09:00:04, aktualizacja: 2010-11-19 11:16:26

O życiu w szponach nałogu nikotynowego i metodzie, która ją od niego uwolniła, z aktorką Dorotą Stalińską rozmawia Grażyna Kuźnik

A zaczęłam palić już jako nastolatka, żeby sobie dodać dorosłości. Dorosłam i dalej paliłam, nie mogłam przestać. Tym bardziej, że wokół też wszyscy palili. Pamiętam prawdziwe męki, jakie przeżywałam, kiedy musiałam ograniczyć palenie, gdy byłam w ciąży z synem Pawłem. Popalałam wtedy cieniutkie papierosy. Nawet w tak wyjątkowej sytuacji nie mogłam całkiem rzucić tych cholernych papierosów. Pani pali?

Nie. Ale bliscy palą.
To z kim rozmawiam! Niepalący nigdy nie zrozumie palącego. Tego, że wstaje się po nocy, żeby na mieście szukać papierosów. Tego, że w samolocie dostaje się świra, bo nie można zapalić. A do tego świadomość, ze truje się własne dziecko. Ale nastąpił przełom, właśnie dzięki synowi. Mieszka już osobno, przyjechał na obiad. Paweł też palił, ale wtedy akurat rzucił. Nie chciałam przy nim palić, żeby nie narażać go na pokusę. I złapałam się na strasznej myśli... że chcę, żeby syn już sobie poszedł, bo ja muszę zapalić. Na papierosie zależy mi najbardziej! Jestem ubezwłasnowolniona! To mną wstrząsnęło. Kiedy wyszedł, zaczęłam czytać książkę Allena Carra, którą mi polecił. I nie palę już piąty miesiąc.

To właśnie syn nareszcie namówił panią do skutecznego zerwania z paleniem.

Walczył z moim paleniem od dzieciństwa. Ale ja byłam odporna na wszystko. Chociaż miałam momenty refleksji, wtedy na jakiś czas, z ogromnym wysiłkiem, zrywałam z papierosami. Los mi nie pomagał. Syn miał dziewięć lat, ja już od tygodnia nie paliłam, kiedy miałam okropny wypadek samochodowy, wpadła na mnie ciężarówka. Kiedy wydostałam się z wraku cała we krwi, cudem ocalona, ktoś do mnie podbiegł. I z czym? Z papierosem. Wzięłam i zapaliłam. Znowu się zaczęło. I trwałoby do dzisiaj, gdy nie książka Carra, którą dał mi Paweł. To jemu najpierw pomogła rzucić palenie. Rzucił palenie bezstresowo i z wielką radością. Dlatego ma tak świetną kondycję w Tańcu z Gwiazdami.

Witam Cię gościu. To, że trafiłeś na mojego bloga oznacza, że poszukujesz sposobu na zerwanie z nałogiem nikotynowym. I powiem Ci jedno - jesteś w dobrym miejscu!

Sam próbowałem różnych metod na przestanie palenia tego świństwa - bezskutecznie.
Raz udało mi się przestać na 5 miesięcy i rzuciłem wtedy metodą silnej woli, ale niestety albo i "stety" okazałem się wtedy zbyt słaby, żeby wytrzymać więcej.

To do czego chcę tutaj zachęcać to przeczytanie książki Allena Carra dzięki której wreszcie udało mi się wyzwolić z niewoli.

Nie myśl sobie, że jest to kolejny sposób na wyludzenie pieniedzy, ksiązka jest dostepna za darmo w internecie.

Dla podejżliwych dodam, że nie jestem, nie byłem i nie będę w jakikolwiek związany z wydawcą, autorem lub dystrybutorem tej książki. Najlepszym argumentem potwierdzającym te słowa jest to, że jak wspomniałem książka jest za darmo w internecie (pdf).